Łączna liczba wyświetleń

środa, 10 kwietnia 2013

W poszukiwaniu wiosny

Już chyba wszyscy mamy dosyć tej przedłużającej się zimy. Mnie sprzykrzyła się do tego stopnia, że odważyłam się na G+ otworzyć ewent "Grasz w zielone...?". Projekt od początku kwietnia rozwinął się doskonale. Zgromadziliśmy wspólnie z innymi uczestnikami tej zabawy wiele zdjęć przedstawiających wiosnę, zieleń, pierwsze wiosenne kwiaty. Zapraszam do podziwiania wielu pięknych zdjęć na stronie: https://plus.google.com/u/0/events/crpb6pf9rr904bpl93h6kt22jfg?authkey=CJW9wO_txP7CkwE  
Wczoraj zajrzałam z aparatem fotograficznym do mojego ogródka. Śnieg pomału topnieje, więc liczyłam na kilka aktualnych zdjęć z wiosennymi kwiatkami. Niestety, tylko zmarzłam, ale wiosny w ogródku za wiele nie spotkałam.


Rannik zakwitł już kilka dni temu, ale nie spieszy mu się z rozwinięciem płatków.


Wierzba lśni pięknymi baziami. Ale chyba będzie potrzebowała porządnej podpórki. Pod naporem zimowych wiatrów bardzo się pochyliła. Dobrze, że nie zdjęłam zeszłorocznego podwiązania.


Hiacynt jako pierwsze wydonbył się spod śniegu. Ale już trzy tygodniy tkwi w pączku. Niska temperatura i brak słonka nie zachęca go do rozchylenia płatków.

  
Tylko leszczyna spieszy się i kwitnie na potęgę, dokuczając wszystkim alergikom.